Robert Janiak

Realizator światła, Lighting Designer, absolwent klasy kontrabasu w Liceum Muzycznym w Lublinie oraz wydziału Reżyserii Dźwięku na wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Taka droga edukacji sprawiła, że zagadnienia techniczno – muzyczne nie są mu obce, a poczucie rytmu pomaga w pracy na scenie.
Jako pasjonat oświetlenia przygodę z estradą rozpoczął jako świetlik łącząc zamiłowanie do muzyki z pracą zawodową. Prawie od początku swojej kariery związany był z firmami Light-Tech, Fotis Sound oraz takimi zepołami jak T.love i Golec uOrkiestra. Od zawsze zajmował się przygotowaniem show oświetleniowego i programowaniem konsolet GrandMa oraz Jands Vista.
Oprogramowaniem Vectorworks zainteresował się już w 2010 r. przeglądając światowe ridery oraz duże produkcje koncertowe. Zauważył, że podczas projektowania wydarzeń  artystycznych dominującym narzędziem twórczym był właśnie Vectorworks. Postanowił, więc zainwestować w stanowisko projektowe i zająć się również przygotowaniem riderów oraz rysunków technicznych. Szybko zauważył, że oprogramowanie potrafi nie tylko rysować oświetlenie, ale również pozostałe elementy bazowe takie jak: scena, kratownice, ekrany led, audio, scenografia itp. Okazało się również, że  symulacja oświetlenia i preprograming za pomocą wizualizatora Vision nie stanowią tu przeszkody przez co Vectorworks stał się podstawowym narzędziem w jego pracy.
Obecnie prowadzi już własną działalność pod nazwą Stage Vision, która zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i realizacją oświetlenia na potrzeby eventów, festiwali oraz tras koncertowych. Do największych osiągnięć projektowo-realizatorskich możemy zaliczyć Polish Boogie Festival, Regałowisko 2012-2014, Burning Sun Festival , Gwiezdne Wojny Koncertowo, Koncert Gwiazd czy Tribute to Michael Jackson.
Prowadzi również szkolenia z obsługi konsolet Jands Vista, GrandMa oraz programuje dodatki do Vect

X