Paweł Murlik

Od dziecka interesował się techniką, a w szczególności urządzeniami pracującymi na scenie. Od młodych lat miał styczność z estradą dzięki swojemu ojcu, który pracował jako dźwiękowiec w zespole estradowym. Niejednokrotnie, już jako nastolatek, uczestniczył w przygotowaniach koncertów. Paweł Murlik zna scenę z dwóch stron. Zarówno od strony technicznej jak i artystycznej. Jako muzyk grał w zespołach: BODYSNATCHER, (polski)DAYDREAM, LITTLE WINGS.
Współpracował z muzykami takimi jak:
Witold Albiński (LORD VADER, JARY BAND) , Sebastian Makowski (PTAKY), Adam Płotnicki, Takayuki Hirata. Jest współtwórcą scenariusza otwarcia Pucharu Europy w Lekkiej Atletyce SPAR 2004, gdzie pełnił również rolę kierownika artystycznego. Obecnie, zawodowo Paweł Murlik zajmuje się aranżacją światła w przestrzeniach teatralnych. Często odpowiadał za spektakle podczas tournée grup teatralnych w Europie i w Azji. Pełnił rolę kierownika technicznego w Śląskim Teatrze Tańca, wypracowując setki godzin z kilkudziesięcioma artystami z całego świata. Obecnie jest związany również z sceną Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Pracuje również jako dziennikarz branżowy dla Muzyki i Technologii oraz AV Integracje wykonując szereg testów urządzeń oświetleniowych i multimedialnych.

Biografia zawodowa:

2001 – 2004
Produkcja festiwalu Synth Art w Bydgoszczy.

2003
Współprodukcja otwarcia Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U23.

2004
Kierownictwo artystyczne otwarcia Pucharu Europy w Lekkiej Atletyce SPAR 2004.

2008 – 2010
Współpraca z TVP przy produkcji mitingów lekkoatletycznych.

2010
Koncert specjalny Martyny Jakubowicz Golub- Dobrzyń 2010 – scenariusz oraz oprawa wizualna – współpraca z „Grupą13”.

2011
Produkcja sceniczna azjatyckiej trasy Śląskiego Teatru Tańca – Korea, Chiny, Makao, Wietnam.

2012
Rozpoczęcie współpracy redakcyjnej z Muzyką i Technologią.

2012 – 2013
Współpraca przy „Letniej scenie Eski”

2010 – 2016
Współpraca z kilkudziesięcioma artystami teatralnymi z całego świata. Przygotowanie produkcji scenicznej dla Międzynarodowej Konferencji Tańca, Śląskiego Teatru Tańca oraz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

X